Vnímáte realitu barevně nebo černobíle

Napsal GVKB (») 28. 2. 2021 v kategorii Stres, přečteno: 228×

Realitu lze vnímat pomocí našich smyslů (oči, sluch, čich, hmat) kdy centrální nervový systém zpracuje programově data na informace a potom používá informace k řízení našeho těla pomocí; inteligence, vědomostí, rozumu, morálky, moudrosti atd. osud člověka je dán; genetikou, výchovou, situací, výhodami, jistotami atd.

Většina lidí nedokáže citlivě vnímat konzumní realitu, protože to jejich psychicky nemocný centrální nervový systém nedokáže zpracovat optimálně, a tak vnímají realitu bezcitně a tím se většina lidí dostává do problémů a tím mají i psychické problémy způsobené nevyřešenými problémy.

Problém bezcitnosti není jenom u lidí, ale je i u organizací a národů, je to logické, protože se organizace a národy skládají z bezcitných lidí. Jako fotograf vnímám bezcitnost jako černobílou fotografii a opakem je barevná fotografie která citlivě zaznamenává realitu.

Pokud se chceme mít líp, tak nestačí jít k demokratickým volbám a věřit kariéristickým politikům že nám zajistí to, že se budeme mít ekonomicky a sociálně líp, stejně tak nestačí se modlit a meditovat v naději že se budeme mít líp. Abychom se měli líp tak se budeme muset naučit citlivému vnímání reality a pochopit to že svět není černobílí, ale je barevný.

Pokud zde je v nás a okolo nás mnoho chyb, tak budeme muset citlivě hledat příčiny a citlivě po nalezení příčin hledat to, jak chyby opravíme. Je snadné používat bezcitně na vše odměnu a trest to umí i zvířata, jako lidi bychom se měli naučit citlivosti k sobě a svému okolí, pokud to nejde po dobrém tak se to zkusí po zlém to je klasická ukázka naší bezcitnosti k sobě a svému okolí.

Myslíme a jednáme často jako divoká zvířata, člověk je tak člověku psychickým peklem, protože dobrota je v konzumním očistci žebrota. Moje hra a moje pravidla takto uvažuje psychicky nemocný člověk, psychicky zdravý člověk zná pravidla vesmíru a přírody, on ví že jeho životní hra se musí těmto jednoduchým pravidlům podřídit jinak bude potrestán nemocí a smrtí.


Komentování tohoto článku je vypnuto.