Nemoci to jsou chyby

Napsal GVKB (») v úterý 4. 1. v kategorii Stres, přečteno: 150×

Už dva roky je zde pandemie Covid-19 a následkem je mnoho problémů se kterými si nevíme rady, nemoci nepostihují jenom lidi, onemocnět mohou i rostliny, zvířata a jiné formy života, nemoci mohou i postihnout ekonomiku a politiku. Slovo nemoc znamená stav systému, který nefunguje správně a příčinou zde jsou chyby v systému nebo v okolí systému.

Problémem je často že nevíme, o jaké chyby jde nebo nevíme, jak chyby opravit. Podívejme se třeba na otázku víry v zázraky, kdy je zde mnoho subjektivních pravd o tom, v jaké zázraky bychom měli věřit a někdy může i dojít ke konfliktu mezi věřícími. Podobný problém je i s léky, kdy je na jednu nemoc mnoho různých léků, a mnohdy už ani lékař neví jaké léky má při léčení použít.

Pokud nemáme správné informace tak chybujeme nebo myslíme a hledáme správné informace, stejně funguje i naše tělo a náš mozek a mnohé ostatní. Je mnoho chyb v nás a okolo nás které nejdou opravit, pokud něco nejde opravit tak se to řeší tím, že se to nahradí za něco jiného, co funguje. Což mě vede k myšlence nahradit lidi za umělou inteligenci a autonomní inteligentní roboty na akumulátory. Nejsou lidi tak nejsou ani nemoci to je logické.   


Komentování tohoto článku je vypnuto.