Korupce a protekce je následkem našeho pokrytectví

Napsal GVKB (») v úterý 22. 11. 2022 v kategorii Stres, přečteno: 110×

Vše zde je o příčině a následku, je to obrazně jako v šachové hře ten, kdo chybuje tak prohraje, lidi dělají chyby, a tak v životě prohrávají a mají z toho psychické nemoci, to řeší pomocí; léků na psychické nemoci, cigarety, alkoholického nápoje, návykovými drogami, vírou v zázraky, sociálními sítěmi na internetu, počítačovými hrami atd. z produkce levných náhražek pro lidi co mají psychické nemoci se dneska stal veliký globální obchod, peníze přeci obchodníkům nesmrdí.

Máš problém tak za vyřešení problému musíš zaplatit, dobrota je žebrota. Korupce a protekce je následkem našeho pokrytectví, jak vlastně evolučně došlo k tomu, že je každý člověk v konzumní civilizaci bezcharakterní pokrytec? Příčinou je anonymita, jakmile vznikla u lidí anonymita, tak vzniklo i pokrytectví, z dálky tak vypadá čert jako anděl a peklo z dálky vypadá jako ráj, vše je o tom že nevíme o mnohém, jak to vypadá z blízka, a tak chybujeme a tím se zbytečně rozčilujeme.

Dokud zde nebyl internet, tak bylo pro nás nemožné získat levně a rychle informace, které existenčně potřebujeme, navíc zde byla cenzura a propaganda za vším zlem je to že máme paměť, vědci pomocí statistiky studovali úspěšné zločince a dospěli k tomu, že za jejich evolučním úspěchem je dobrá paměť, systém, který nemá paměť nemůže spáchat zločin, aby měl ze zločinu egoistický užitek!

Kandidáti na prezidenta nebo na jiné politické vysoké funkce, mají dobrou paměť, a tak se z nich stávají zločinci co mají imunitu, a tak mohou bez problémů lhát a krást.  Pokud by mohli politické volby eliminovat dokonale protekci a korupci, tak by se okamžitě politické volby zakázali, nikdo se nepodřízne větev, na které právě sedí, o tom to je, že dobrota žebrota je a za každý dobrý skutek je zde spravedlivý trest, lidově řečeno, čiň čertům v konzumním pekle dobře a oni ti za to udělají ze života v konzumním pekle psychické peklo ve tvojí hlavě.


Komentování tohoto článku je vypnuto.