Jsi sám a je ti smutno

Napsal GVKB (») v úterý 11. 1. 2022 v kategorii Stres, přečteno: 235×

Čím bohatší je konzumní společnost tím více jsou lidi sami a je jim smutno, bída lidi spojuje a bohatství je rozděluje. Můžete žít v rodině nebo manželství, a přesto jste pořád sami, jak je to možné? Jsme si jako lidi fyzicky často blízko, ale psychicky jsme si velmi vzdálení, a tak neposloucháme co ten druhý říká, nebo skáčeme druhému do řeči.

Dalším problémem je že většinu času v životě jsme nucení společností opouštět domov a být dlouho mezi cizími lidmi, následkem je mnoho nemocí, se kterými si neumíme poradit, pokud onemocní naše hlava tak i onemocní naše tělo, vše je spojeno se vším více než si uvědomujeme.

Války v nahotě odhalují následky toho, že jsme sami, a tak jsme z toho psychicky nemocní natolik, že se po milionech vraždíme. Statistiky nám mohou odhalit, jak na tom psychicky jsme z mnoha pohledů, problémem je to že se nedokážeme poučit ze statistik a musí přijít nějaká katastrofa jako je válka nebo pandemie abychom začali se změnami které eliminují chyby, díky kterým zde jsou katastrofy.

Internet a televize mohou mnoho pomoci lidem co jsou sami, ale je to jenom levná dočasná náhražka, která řeší problém samoty povrchně, je třeba začít konečně dávat lidem do hlavy čipy které eliminují samotu, protože propojí všechny mozky do jednoho globálního mozku.


Komentování tohoto článku je vypnuto.