Já si představuji ráj zcela jinak

Napsal GVKB (») v sobotu 26. 11. 2022 v kategorii Stres, přečteno: 105×

Papež stářím zemře a přijde do ráje není zde spokojen, a tak vyhledá hospodáře v ráji který se o ráj stará a ptá se jej, proč v ráji se každý jenom sebezdokonaluje a nikdo zde druhé nekontroluje a nekritizuje? Ráj to je jenom reklamní propaganda, realitou je to že jste v pekelném očistci, protože za života jste byl čert a čerti po smrti přicházejí do očistce.

Papež povídá a mohl bych se aspoň podívat, jak vlastně vypadá ráj? V ráji je to přesně opačně zde se každý stará jenom o druhé a nestará se o sebe, i kdyby se chtěl starat o sebe tak to nejde, protože v ráji nikdo nemá ego ani jméno a je dokonalou nulou existují zde jenom druzí o které se je možné starat a za tuto starost není žádná odměna.

Papež povídá, to je podraz, já si představuji ráj zcela jinak! O tom to všude je, že teorie v praxi nefunguje, vaše představy o ráji jsou naivní teorie, které v praxi nikdo neotestoval, vše je zde jenom příčina a následek s tím nejde nic udělat, zkuste se modlit.

Pane náš, jenž jsi v nás, posvěť se jméno tvé, které je pravda a láska, přijď království pravdy a lásky, buď vůle tvá jak v nás, tak i okolo nás. Štěstí dej nám dnes a odpusť nám naše chyby, jako i my odpouštíme druhým jejich chyby a neuveď nás v pokušení, lhát a krást, ale zbav nás od všech problémů.


Komentování tohoto článku je vypnuto.