Dejte bláznům padáka

Napsal GVKB (») ve středu 30. 11. 2022 v kategorii Stres, přečteno: 106×

Je nesmírně těžké zakoušet zas a znova stejné chyby se svými sny. Stojí to mnoho probdělých nocí. Paradoxně, často jsou příčinou těchto stavů naši přátelé, nevěříte? Mějte je rádi, ale své sny a vize řešte jen s některými. Vše, co slyšíme jsou teorie, a ne praxe. Taktéž vše, co vidíme a slyšíme to je iluze, svobody a neomezených možností. Vrabec, nikdy nepochopí dravý instinkt orla. Též přízemní člověk se svým přízemním uvažováním nikdy nepochopí mysl člověka, jenž smýšlí ve velkém.

A jak se jmenují ti, na které si musí každý z nás dát pozor? Hele, kámo, proč se namáhat? Buď v pohodě, tohle nemá cenu řešit, odpovídají svým postojem prakticky na každou životní situaci. Straňte se těchto bláznů, jinak vás nakazí virem, jenž z vás vysaje životní energii. To by mohlo být fajn, ale podívej se, co by s tím bylo práce, zakaboní se na každého, kdo by je chtěl zahrnout do něčeho nového. Zbožňují svou rutinu.

Patří sem i ti, kteří sice začnou, ale před první překážkou náhle vědí, že to byla blbost už od začátku. Ten tvůj plán je dobrý, zkus ještě ten o pravdě a lásce, chichotají se a po očku hledají každého, kdo by jejich kritiku sdílel. Libují si v destrukci snů druhých, využijí každou šanci. Ve skupině dokáží být opravdu nebezpeční pro vaše sny. Jsou totiž ti, kteří bývají oproti předchozím sortám vysoce aktivní. To jsou ti, jež bez vašeho svolení vás podrazí, jen aby se vám mohli vysmát.

Cokoli se může pokazit, zaručeně se pokazí, zní slova jejich hymny, mají zažitý postoj, jejich kritický postoj můžete využít ve svůj prospěch, jestliže se snažíte o zlepšení svých služeb a produktů dají vám velice hodnotnou zpětnou vazbu. Do vašich nejhlubších přesvědčení jim ale žvanit nedovolte. Jsou velice neústupní, ve svých názorech velice utvrzení a jen stěží je lze překonat argumenty. Oplývají inteligencí a znalostmi, avšak jejich negativistická přesvědčení je pouze utvrzují v jejich teorii, která však nevede k úspěchu.

Nechte blázna bláznem, jak si vůbec můžeš myslet, že právě ty to můžeš zvládnout, prohlížejí si vás pohledem, zbavujícím chuť konat dál. Nejčastěji jde o naprosto bezcitné ubožáky, kteří se živí čerstvou krví snů druhých. Vyvolává to v nich extatické stavy. Jsou směsicí všech předešlých typů lidí. Abyste si mohli najít podporu svých snů, musíte se rozloučit s těmi, kteří vás pouze brzdí.

Nyní je čas zbavit se těch, které nepotřebujete. Není třeba si je znepřátelit pouze se s nimi stýkejte méně a méně. A poté najděte ty, jejichž hodnoty a ideály jsou v souladu s těmi vašimi. Obklopte se těmi, kteří budou snít s vámi a nic pro ně není nemožné. Těmi, jejichž nadšení bude popírat veškeré zažité zvyklosti a zažité zákony realistů. Spojte se s lidmi, kteří věří v růst, plnohodnotný život a naprostou svobodu. A vytrvejte, ono to dobře dopadne!


Komentování tohoto článku je vypnuto.