Pro lékaře jste jenom pytel plný problémů

Napsal GVKB (») 4. 11. 2017 v kategorii P, přečteno: 347×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Naše aktivita, je systematicky nahrazována pasivitou, je to pohodlné jenom konzumovat a nemuset se starat o naše zdokonalování, stává se z nás domestikovaný tvor kterého si domestikovali výhody a jistoty naší konzumní civilizace. 
To neřeš a konzumuj všeho je zde dostatek, problém není v tom že můžeme vše snadno konzumovat, problém je v tom, že naše konzumování je extrémní, je to jako s čokoládou, ochutnáte a najednou koukáte, že jste snědli sami velikou čokoládu. Všichni drží v ruce telefon a konzumují to co jim digitální systémy nabízejí, stali jsme se závislí na mnohém, a naše závislosti nás ovládají jako loutku. 
Pozoruji, že jsou lidi už otrávení z toho, že jsou pasivními konzumenty, ale jejich změna, vždy znamená jenom vyměnění jedné pasivní závislosti za jinou pasivní závislost. Přijdete za lékařem a on vám napíše léky, je to přeci lékař, on nemá čas a náladu na to se zajímat o to, proč jste otrávení z toho, že jste neustále jenom pasivním konzumentem. 
Pro lékaře jste jenom pytel plný problémů, do kterého je třeba pravidelně dávat léky na nemocnou hlavu. Vše zde jsou příčiny a jejich následky, co je vlastně příčnou toho, že jsme uvěznění v konzumní zlaté kleci? 
Ono je to o tom jestli jsi dole nebo nahoře, ten kdo je dole je otrokem, a ten kdo je nahoře ten je svobodný, bohužel většina lidí na světě je dole, a jenom málo lidí je nahoře, nahoru se lze dostat jenom díky štěstí, ovšem štěstí, je zde stejně vzácné jako zlato.    

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a pět