Fotografické myšlení

Napsal GVKB (») 31. 3. 2015 v kategorii F, přečteno: 373×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Jaká je situace takové je i myšlení, pokud je člověk v situaci kdy fotografuje tak je i jeho myšlení zaměřené na fotografování aby takto mohl něco správně vyfotografovat a byl spokojen s tím, co vyfotografoval. Nejprve fotky posuzuje fotograf a potom fotky posuzují lidi, co to nefotografovali, a buď se jim fotky líbí, nebo se jim fotky nelíbí. To co se někomu líbí, to se nemusí líbit už někomu jinému, není fotograf ten, co by se dokázal zavděčit všem.

Pokud se někdo snaží fotografovat umělecky, tak se ocitá automaticky ve fotografické svaté sektě, mezi umělci co uctívají jako božstvo hodnotné umělecké fotografie, a tomuto božstvu i přinášejí veliké oběti ve formě investování času a peněz, do tvorby uměleckých fotek. Problémem je zde objektivní hodnocení fotografie, názor jednice nebo veliké skupiny, může být často chybný, a dosud zde není nějaký inteligentní automatický systém, který by dal fotografovi jistotu v tom, jestli je on dobrý, nebo špatný fotograf? Pokud se ve fotobance nějaké fotografie dobře prodávají, tak ani zde si nemůže být fotograf jistý tím, že jsou tyto fotografie skutečně hodnotné, může jít jenom o veliké štěstí, které vytvořilo pro odbyt fotografie náhodou optimální podmínky.

Podle mě jenom čas má dost času na to, aby on objektivně poznal, které fotografie jsou opravdu hodnotné, a které fotografie jsou nehodnotné. Budoucnost jistě změní i naše fotografování a tak počítač z velikého množství fotek vytvoří jednu prostorovou fotku, kdy se na sochu budeme moci podívat ze všech stran a i z nadhledu a podhledu tato technologie se už začíná používat u nabídky malého zboží a nebude to trvat dlouho a bude zde i takto vyfotografována celá Praha kdy díky miliardám obrázků, budeme moci virtuálně procestovat celou Prahu, a to jak z pohledu chodce v exteriéru, tak i z pohledu lidí co se pohybují v interiérech, jakými jsou; kanceláře, obchody, divadla, byty, továrny, atd.

Možná k tomu bude i stereo zvuk, abychom lépe pochopili realitu, nejspíše to celé bude vytvořeno ve spolupráci s Google (Díky vrstvě Trojrozměrné budovy v aplikaci Google Earth si může každý prohlížet 3D modely budov, památníků, fontán, mostů, věží, muzeí, obytných domů a mnoha dalších objektů. Kliknutím na 3D budovu v aplikaci Google Earth otevřete bublinu s dalšími informacemi o daném místě. Pokud chcete začít s průzkumem ve 3D, vyzkoušejte některou z prohlídek níže a stáhněte si ji k prohlédnutí v aplikaci Google Earth) , tento systém bude logicky využíván turisty a lidmi co něco ve městě hledají.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a devět