Co se děje v lidském mozku

Napsal GVKB (») 15. 12. 2016 v kategorii C, přečteno: 382×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Život je evoluční experiment, následkem je nejistota a toužení po výhodách. Výhody civilizace mají ale za následek naši fyzickou a psychickou degeneraci, pomocí kontroly je možné lidi rozdělovat podle kvality a těm kvalitním poskytovat výhody a jistoty. Z díla se pozná tvůrce, sebekritika je dneska vzácnou výjimkou, každý by chtěl kritizovat jenom druhé nebo systém, v kterém žije. Člověk se liší od opice v tom, že se obléká díky tomu, že není otužilý a tak se potřebuje ochránit před zimou nebo sluncem, ochrana se zde stala prioritou, jak je něco pro nás hodnotné tak to chráníme před nebezpečím nebo poškozením.

Přichází doba sluhů, pán dělá jenom to co je hodnotné a vše co je nehodnotné to dělají jeho sluhové. Mnoho sluhů touží po tom být zde pánem a tak je zde soutěž a boj o výhody a jistoty, ve výhodě jsou bezcharakterní kariéristé, co se starají jenom o to jak být v nějaké specializaci nejlepší. Následkem je to že nedomýšlíme následky našich činů, je to obrazně jako s rychlou jízdou na silnici, najednou přijde havárie a naše budoucnost je v troubě. Co se děje v mozku, který poruší pravidla a dá příkaz k rychlé nebezpečné jízdě po silnici?

Jde o priority, počítač nemá priority a tak neriskuje, mozek je ovládán prioritami, evoluce a výchova vytvoří mnoho priorit a tyto priority ovládají mozek a tím i náš osud. Proč nefunguje dialog mezi lidmi a mezi národy, problém je v rozdílných prioritách, pro někoho je prioritou sport pro jiného je prioritou hudba, náš talent je vytvořen našimi prioritami. Často je zde snaha změnit u lidí násilně jejich priority, pomocí přeprogramování mozku pomocí; reklamy, politiky, sekty, náboženství, pohádek, kultů, fetišů, pověr, rituálů, atd.

Ano, já jsem váš správný vůdce, následujte mě, a bude vám lépe v ekonomickém ráji. Sliby se slibují a jenom blázni a hlupáci se dopředu radují, když ptáčky lapají do klecí, tak jim nejprve krásně zpívají. Kupte si náš výrobek nebo naši službu, a budete šťastní a spokojení, jsme tu jenom pro vaše dobro, a máme vás rádi. Vše je komerce, ve které jde o to mít zisk, každý je dneska obrazně rybářem i rybou, navzájem se lovíme do sítí, a když máme malý úlovek, tak máme z toho deprese.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset