Čím více získáváme tím více i ztrácíme

Napsal GVKB (») 28. 2. 2015 v kategorii Č, přečteno: 322×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Je příjemné užívat si s rodinou života, když víte, že máte zde výhody a jistoty. Takové chování vůbec není v lidské kultuře neobvyklé. Vypadá to spíš, že to děláme všichni. V konzumním světě ekonomiky úmyslně nechaly vzniknout a podporují existenční styl založený na konzumním utrácení. Podniky a obchody, bohužel většinou i celé národy, mají prioritní zájem na tom, aby průměrný konzumní kokot, radostně vydával těžce vydělané peníze za kokotiny. Podněcují nás systematicky k nevědomému a zbytečnému nakupování kokotin, kdykoli jen mohou.

Můžete levně zmanipulovat mediálně kokoty, aby chtěli vaše kokotské zbytečné produkty, a tím pádem si je jako kokoti i koupili. Kupujeme si jako kokoti zbytečné věci, abychom si udělali radost, abychom udrželi krok s ostatními kokoty, abychom si splnili kokotské sny o tom, jaké bude být úspěšným kokotem, abychom předvedli kokotskému světu, jak si jako kokoti stojíme, a ze spousty dalších kokotských důvodů, které mají velmi málo společného se skutečnou užitečností výrobku. Hlavním nástrojem, který slouží kokotským vládám k udržení tohoto typu kokotské konzumní kultury, je kokotský pracovní týden, jako klasický životní styl kokotů. Za těchto kokotských pracovních podmínek, si kokoti musí budovat vlastní život, po večerech a o víkendech.

Taková kokotská existenční situace zvyšuje náš sklon utrácet hodně peněz za kokotiny, protože náš volný čas je nám vzácný. Jsem v kokotské práci a už si všímám, že z mého života rychle mizí normální aktivity: pohyb, meditace, seberealizace, atd. Všechny tyto činnosti mají něco společného, vyžadují můj drahý soukromý čas, který díky kokotskému zaměstnání nemám. Najednou mám o hodně peněz a málo času, zdá se, že tento problém má jednoduché řešení: pracovat méně a mít víc volného času. Už jsem si vyzkoušel, že můžu žít normálním životem s menším příjmem, než jaký mám teď. To je však bohužel díky systému nemožné. Buď pracujete jako kokot pro systém mnoho hodin, nebo pro systém nepracujete vůbec.

Dlouhá pracovní doba kokotů je pro kokotský systém příliš výhodná, než aby se dala zrušit. Když udržujete stav, kdy je kokotům volný čas vzácný, kokoti si zaplatí mnohem více za pohodlí, uspokojení, za jakoukoli úlevu, která se dá koupit za peníze. Budou se dál dívat na kokotskou televizi, sledovat kokotské reklamy, používat kokotské sociální sítě a fóra na internetu, hrát kokotské virtuální digitální hry, atd.

Jejich myšlenkové ambice mimo kokotskou práci budou nulové, a o tom to je! Byli jsme násilím vlákáni do kokotského životního stylu, který byl navržen tak, aby nás udržoval psychicky unavené, hladové po kokotských požitcích, ochotné draze platit za drobné úspory času a za kokotskou zábavu, a především tak nějak nespokojené s naším životem, takže pořád dál chceme další kokotské věci, které ještě nemáme.

Nakupujeme jako kokoti tolik kokotin, protože se pořád zdá, že nám něco chybí k dokonalosti. Utrácíme čas a peníze jako kokoti, abychom si udělali radost jako kokoti, abychom slavili, abychom potlačili problémy, prokázali svůj společenský kokotský status, nebo zahnali nudu. Dokážete si představit, co by se stalo, kdyby celá kokotská kultura, najednou přestala kupovat tolik zbytečných kokotských nesmyslů, které náš život nijak nezlepšují?

Ekonomika by se globálně zhroutila a už nikdy by se nevzpamatovala. Všechny dobře známé problémy, jako je; obezita, deprese, znečištění životního prostředí, korupce, kleptokracie, atd. jsou důsledky degenerace kokotského systému. Čím více jako kokoti vyděláváme, tím více jako kokoti i utrácíme. Není to tak, že bychom najednou potřebovali více věcí, protože vyděláváme více peněz. Nakupujeme prostě jen proto, že můžeme. Pokud nejste exkluzivní kokot, tak váš konzumní život dopředu už naprogramovali jiní kokoti.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a jedenáct